Průzkum: Většina investorů nevěří, že bitcoin bude dál zhodnocovat

Podle průzkumu společnosti Genesis Mining není optimismus mezi bitcoinovými investory tak rozšířený, jak by se mohlo zdát z médií.

Jak se bitcoin v posledních měsících přibližoval ke svému historickému maximu, média plnila titulky o nových výšinách, kterých tato kryptoměna má dosáhnout. Některé předpovědi uvádějí budoucí hodnotu bitcoinu až ve statisících dolarů.

Genesis Mining, která poskytuje kryptoměnové těžební služby, však mezi respondenty svého průzkumu zjistila poněkud odlišný převládající názor.

Zeptala se tisícovky současných a bývalých investorů do bitcoinu z USA, jak vidí budoucnost této kryptoměny za 10 let. Pouze 17 % z nich si myslí, že hodnota bitcoinu bude v roce 2030 vyšší než 50 tisíc dolarů. Takže většina (83 %) jí přisuzuje během příštích deseti let menší zhodnocení než za poslední rok.

Těsná nadpoloviční většina (50,1 %) respondentů si dokonce myslí, že za deset let bude mít bitcoin cenu 20 tisíc dolarů nebo nižší. Třetina uvedla, že cena klesne pod 10 tisíc a desetina lidí myslí, že pod tisíc dolarů.

Přesto si dvě třetiny lidí z průzkumu Genesis Mining myslí, že je bitcoin lepší uchovatel hodnoty než americký dolar. Což úplně nedává smysl, když si polovina zároveň myslí, že jeho cena nebude za deset let vyšší než teď.

Další nesmysl v průzkumu vyplynul z názoru 65 % lidí, že bitcoin bude dál růst, protože to je v přímém názoru 50,1 % lidí ze stejného vzorku, kteří si myslí, že v roce 2030 bude cena bitcoinu maximálně 20 tisíc dolarů.

Co se týče konkurence, tak necelých 20 % respondentů uvedlo, že podle nich bude dominance bitcoinu překonána jinou kryptoměnou nebo digitálními měnami vydanými centrálními bankami. 10 % lidí se pak domnívá, že se pro bitcoin nikdy nenajde žádné reálné použití.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru