Proces certifikace bitcoinových futures byl důkladný, hájí se CBOE

Šéf chicagské burzy CBOE Edward Tilly odmítl kritiku Futures Industry Association (FIA) na způsob, jakým se bitcoinové termínované kontrakty dostaly na trh.

FIA, která sdružuje velké banky a brokery, poslala otevřený dopis regulačnímu úřadu CFTC, ve kterém si postěžovala, že proces vedoucí ke spuštění obchodování s bitcoinovými futures nebyl dostatečně promyšlený.

Celaringové domy mají obavy, že velká volatilita bitcoinu může způsobit problémy a destabilizovat celé odvětví.

Burza CBOE, která jako první spustila obchodování s bitcoinovými futures 10. prosince, však stížnost FIA odmítá. „Myslím, že takové dopisy a laciné výkřiky na našeho regulátora CFTC jsou nemístné, protože vyvolávají zdání, že vlastní certifikace proběhla přes noc a bez řádného zapojení CFTC. To je prostě nezodpovědné,“ uvedl šéf burzy Edward Tilly pro Financial News.

„Respektuji obavy, které toto odvětví má, ale když jsou vyjádřeny způsobem, jakým to udělala FIA, tak už moc ne,“ dodal.

Podle Tillyho provádí clearing pro CBOE Options Clearing Corporation, a ta s novým produktem problémy nemá.

Samotné obchodování s bitcoinovými futures na CBOE probíhá podle vyjádření burzy hladce. První den bylo dvakrát krátce pozastaveno, ovšem nikoliv kvůli technickým problémům, ale protože byly spuštěny ochranné mechanismy, které zastaví obchodování při příliš velké volatilitě.

Pondělín obchodování uzavřel termínovaný kontrakt na bitcoin se splatností 17. 1. 2018 na CBOE na 17940 dolarech, tedy o zhruba 900 dolarů výš, než je aktuální cena bitcoinu. Investoři tedy zatím očekávají další růst jeho hodnoty.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru