Poplatky v Ethereu a Bitcoinu klesly aneb čas na odložené transakce

Kryptoměnové trhy si dávají pauzu, která přináší uživatelům alespoň nějakou úlevu na poplatcích.

Nedávno vrcholící zájem o kryptoměny s sebou přinesl obrovský nárůst poplatků v sítích, které transakce těží, zejména v Bitcoinu a Ethereu.

V obou sítích dosáhla průměrná výše poplatku za jednu transakci maxima přesahujícího 60 dolarů, v Bitcoinu to bylo v dubnu, v Ethereu v květnu.

V Ethereu byla situace s poplatky v některé dny naprosto tragická, vrchol nastal při propadu cen, kdy někteří uživatelé platili tisíce dolarů za jednu transakci v platformách decentralizovaných financí (DeFi), aby se rychle dostali z ohrožených pozic, přičemž v některých případech i za selhanou transakci.

Teď je ale na trzích relativní klid a v souladu s ním i na poli poplatků. V tuto chvíli vám na jednu transakci v Ethereu stačí jeden dolar, v případě transferu tokenu ERC20 to budou dolary tři. Což pořád není žádná láce, ale už to bude pro většinu lidí snesitelné.

V Bitcoinu je průměrný poplatek aktuálně kolem sedmi dolarů za transakci.

Takže pokud jste měli nějaké odkladné transakce, se kterými jste čekali na snížení poplatků, možná je teď ta správná doba je provést. Samozřejmě nikdy nevíte, jak se budou poplatky vyvíjet dál, ale v kontextů posledních měsíců jsou teď nízké.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru