Podvod PlusToken dál rozprodává své bitcoiny, ceně to určitě nepomáhá

Zatímco se finanční trhy potýkají s obavami z krize, negativní tlak na cenu bitcoinu vyvíjí stále také PlusToken.

PlusToken je jeden z největších podvodů v historii, které zneužily kryptoměny. Lidem nabízel měsíční zhodnocení kapitálu o 6 až 18 procent, přičemž byl založen na Ponziho schématu.

Jinými slovy žádnou reálnou ekonomickou aktivitu neprovozoval, pouze točil peníze vložené do systému jeho účastníky. Loni se PlusToken zhroutil, ovšem jeho vlastníci si přišli na miliardy dolarů.

A protože peníze vybírali od lidí ve formě kryptoměn, jsou velmi těžko dostižitelní. Podle různých analýz své kryptoměny podvodníci z PlusTokenu rozprodávají už od loňského srpna, čímž dlouhodobě vytvářejí negativní tlak na cenu.

Ergo publikoval nejnovější analýzu, podle které PlusToken v posledních dnech poslal do kryptoměnového mixéru 13 tisíc bitcoinů, což je zhruba 100 milionů dolarů neboli přes dvě miliardy korun.

Kryptoměnové mixéry míchají transakce tak, aby nebylo možné vystopovat původce jednotlivých kryptoměn. Zachovávají tak naprosté soukromí, což je pochopitelně hojně využíváno podvodníky, kteří chtějí zamést stopy a potřebují vyprat nelegálně nabyté kryptoměny.

Kvůli tomu také není možné přesně vystopovat, jakým tempem PlusToken své bitcoiny prodává, ale podle dostupných dat lze konstatovat, že se jich s největší pravděpodobností zbavuje.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru