Po nákupu bitcoinu akcie Tesly klesly

Tesle se nepodařilo replikovat burzovní úspěch firem, které nakupily kryptoměny před ní a oznámily to veřejnosti.

Tesla prozradila prostřednictvím své zprávy pro regulátora SEC, že nakoupila bitcoiny v hodnotě 1,5 miliardy dolarů. Veřejnost se o tom dozvěděla 8. února.

Ovšem zatímco u firem jako MicroStrategy došlo po nákupu bitcoinů k růstu hodnoty jejich akcií, u Tesly nastal pravý opak. Z hodnoty 868 dolarů se cena jedné akcie Tesly propadla na současných 811 dolarů, tedy o sedm procent.

Můžeme jen spekulovat, jestli za tímto poklesem stojí samotná zpráva o nákupu bitcoinů, nebo něco jiného. Ve stejný den se totiž objevila zpráva, že Tesla je vyšetřována v Číně kvůli kvalitě a bezpečnosti svých vozů.

Někteří analytici dokonce podezírají Teslu, že zprávu o nákupu bitcoinů vypustila záměrně těsně po zprávách z Číny, aby je přehlušila. Poukazují při tom, že pravidelný report tohoto druhu pro SEC Tesla obvykle podává až na konci února, nyní to však učinila na jeho začátku.

Je to ale paradoxní situace, protože v době, kdy kryptoměnové trhy globálně rostou, by se dalo spíše očekávat, že jakékoliv spojení s nimi bude vnímáno pozitivně. V minulosti stačilo, když si firma zabývající se výrobou nápojů (čaje) dala do názvu slovo blokchcain, a její akcie vylétly vzhůru.

Možná investoři považují krok Tesly za neopatrný, když vložila tolik peněz do kryptoměny, která se nachází na svém aktuálním cenovém vrcholu.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru