O bitcoinové opce je rekordní zájem

Bitcoin jako bezpečný přístav zatím nefunguje, ale v době krize je o spekulace na jeho cenu velký zájem.

Dění z posledních dnů ukázalo, že kryptoměny zatím nejsou považované za bezpečný přístav či uchovatele hodnoty, protože jejich ceny kopírovaly výprodej tradičních aktiv, jako jsou akcie.

Bitcoin ani žádná jiná kryptoměna tedy označení digitální zlato zatím neunese. Zlato mělo v posledních dnech také své výkyvy, ale hodnotu drželo mnohem lépe než ostatní aktiva.

Nicméně krize neznamená, že by obchodníci na kryptoměny zanevřely. Data společnosti Skew Markets ukázala, že v pondělí 9. března přineslo rekordní objemy obchodů s opcemi na bitcoin.

Burzy CME, OKEx, Deribit a LedgerX zaznamenaly celkový objem 198 milionů amerických dolarů v obchodovaných bitcoinových opcích. Tím byl překonán předchozí rekord 171 milionů z 11. února letošního roku. Nejvíc se obchodovalo na Deribitu, naopak nejméně, respektive vůbec, na Bakktu.

Na rozdíl od přímého nákupu kryptoměn umožňují opce spekulace na cenové pohyby oběma směry, tedy v současné době hlavně na pokles.

Objemy spotového, tedy přímého obchodování, jsou v posledních týdnech podle dat Coinmarketcap.com také na rekordní úrovni. Spotové obchodování ale trpí velkými manipulacemi a vykazováním falešných dat, takže je nutné brát současná čísla o obchodovaných objemech s rezervou.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru