Neobchodujte bitcoin podle Elona Muska, radí Bill Gates

0

Zakladatel Microsoftu Bill Gates je přesvědčený, že je bitcoin nebezpečně volatilní pro běžné investory.

Když zakladatel Tesly Elon Musk začal laškovat na Twitteru s bitcoinem, zvedl jeho cenu. Oficiální oznámení automobilky o nákupu bitcoinu za 1,5 miliardy dolarů pak cenu této kryptoměny posunulo ještě výš.

Kroky Muska a Tesly při tom následovala řada drobných investorů, ale podle Gatese je to nebezpečné, protože nejsou stejně dobře vybaveni pro to, aby čelili velké volatilitě kryptoměn.

„Elon má tuny peněz a je velmi sofistikovaný, takže víte co, nemám obavy, že by jeho bitcoin náhodně kolísal,“ uvedl v rozhovoru pro Bloomberg s tím, že Musk má k dispozici vyspělé nástroje pro řízení investic, které obyčejní lidé nemají.

„Myslím, že se do těchto mánií nechávají zatáhnout lidé, kteří nemají moc peněz nazbyt. Já bitcoinu moc nevěřím a můj obecný názor je, že pokud máte méně peněz než Elon, asi byste si měli dávat pozor,“ poradil Gates.

Zakladatel Microsoftu bitcoinu moc nevěří mimo jiné proto, že u něj nevidí žádný konkrétní užitek a jeho provoz je spojen s velkou spotřebou elektrické energie.

„Ve společnosti jsou věci, do kterých investujeme a které produkují výstupy. Bitcoin používá hodně energie. Také propaguje anonymní transakce, jsou to nezvratné transakce,“ dodal.

Gates je spíš pro transparentní digitální měny, jejichž transakce se dají vrátit.