Neobchodujte bitcoin podle Elona Muska, radí Bill Gates

Zakladatel Microsoftu Bill Gates je přesvědčený, že je bitcoin nebezpečně volatilní pro běžné investory.

Když zakladatel Tesly Elon Musk začal laškovat na Twitteru s bitcoinem, zvedl jeho cenu. Oficiální oznámení automobilky o nákupu bitcoinu za 1,5 miliardy dolarů pak cenu této kryptoměny posunulo ještě výš.

Kroky Muska a Tesly při tom následovala řada drobných investorů, ale podle Gatese je to nebezpečné, protože nejsou stejně dobře vybaveni pro to, aby čelili velké volatilitě kryptoměn.

„Elon má tuny peněz a je velmi sofistikovaný, takže víte co, nemám obavy, že by jeho bitcoin náhodně kolísal,“ uvedl v rozhovoru pro Bloomberg s tím, že Musk má k dispozici vyspělé nástroje pro řízení investic, které obyčejní lidé nemají.

„Myslím, že se do těchto mánií nechávají zatáhnout lidé, kteří nemají moc peněz nazbyt. Já bitcoinu moc nevěřím a můj obecný názor je, že pokud máte méně peněz než Elon, asi byste si měli dávat pozor,“ poradil Gates.

Zakladatel Microsoftu bitcoinu moc nevěří mimo jiné proto, že u něj nevidí žádný konkrétní užitek a jeho provoz je spojen s velkou spotřebou elektrické energie.

„Ve společnosti jsou věci, do kterých investujeme a které produkují výstupy. Bitcoin používá hodně energie. Také propaguje anonymní transakce, jsou to nezvratné transakce,“ dodal.

Gates je spíš pro transparentní digitální měny, jejichž transakce se dají vrátit.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru