Ne, Bitcoin historické maximum ještě nepřekonal. A jaké vůbec je?

Kryptoměna bitcoin atakuje historicky nejvyšší hodnoty, co se ceny týče, ale rekord tu zatím stále nemáme.

20 tisíc dolarů je v posledních letech uváděno jako magická historická hranice, kterou musí bitcoin překonat, aby vytvořil nový rekord. Je to ale jakési zaokrouhlení, protože historické maximum je o něco vyšší.

Ve světě kryptoměn neexistuje žádná centrální autorita, která by měla hlavní a definitivní slovo o čemkoliv, včetně statistik. Nejpoužívanější a nejuznávanější ale v tomto ohledu je Coinmarketcap.com, který vede statistické přehledy o kryptoměnách už více než sedm let a jeho data využívají instituce i široká veřejnost.

Cenu bitcoinu zobrazuje a zaznamenává Coinmarketcap, stejně jako řada ostatních služeb tohoto druhu, na základě průměru ze všech burz, které monitoruje. Stává se, že se ceny kryptoměn na burzách liší, proto je důležitý průměr.

A kdy dosáhl bitcoin nejvyšší hodnoty podle Coinmarketcap? Bylo to 17. prosince 2017 při ceně 20.089 amerických dolarů. A tuto cenu doposud nepřekonal, tedy ani včera, kdy byla zaznamenána nejvyšší hodnota 19.736,82 USD za jeden bitcoin.

Rekordu jsme tedy velmi blízko, ale ještě jsme ho nepřekonali. Tedy alespoň podle nejlepšího měřítka v podobě dat z Coinmarketcap, které je k dispozici.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru