Názor: Z bitcoin halvingu nic nebude, protože o něm všichni mluví

S blížícím se snížením odměn za těžbu bitcoinových transakcí se navyšují očekávání růstu ceny, ale jaká bude skutečnost?

Bitcoin má v kódu nastavené postupné snižování odměn za potvrzování transakcí každé čtyři roky, dochází tak ke zpomalování emise nových jednotek této kryptoměny.

Mnoho analytiků nyní připomíná, že v předchozích dvou případech halvingu nastal růst ceny bitcoinu. Vysvětlují to tím, že se vzhledem ke zpomalení uvolňování nových bitcoinů do oběhu zvyšuje jeho vzácnost.

Je třeba zdůraznit, že nikdo nemůže s jistotou říct, co nastane v květnu a dalších měsících po halvingu. Ovšem to, jak je tato událost rozebírána na sociálních sítích, ve mně vyvolává spíš obavy.

Burzám se věnuji už hodně let, a jestli jsem si něčeho všimnul, tak že trhy velmi často dělají opak toho, co veřejnost očekává. Vysvětlení může být to, že velcí hráči potřebují protistranu pro své obchody, a tak nastolují do veřejného prostoru diskuze, které vedou masy k opačnému chování, aby jim poskytly plnění pro jejich obchody.

Nebo se prostě očekávání odrazí do obchodního chování všech, včetně amatérů, už před samotnou událostí, což po jejím výskytu přinese zklamání a opačné obchodní příkazy.

Na kryptoměnách jsem to viděl už také mnohokrát, jakmile se všude píše o tom, jak vhodné je teď investovat do toho či onoho tokenu, zpravidla následuje pád. Burzovní obchodování není o naskakování do rozjetých vlaků spolu s davy, to už bývá pozdě. Je o předvídání toho, co se bude dít.

Jelikož jsou teď každý den lidem servírovány na sociálních sítích grafy ukazující růst bitcoinu po posledních případech halvingu, podle mě je dost dobře možné, že se nic takového opakovat nebude, možná dokonce nastane opak.

Když se o očekávání mluví ve veřejném prostoru, zpravidla už bývá zakomponované do ceny. Samozřejmě se můžu plést, ale chtěl jsem tento názor a zkušenost prezentovat, a připomenout, že v burzovním obchodování nejsou žádné jistoty.

3 názory na “Názor: Z bitcoin halvingu nic nebude, protože o něm všichni mluví”

  1. Zvlastni. Stejne bludy se psaly i v roce 2016. Kazde puleni se budou psat dokud na zemi bude posledni idiot, ktery tomu mozna bude verit a alespon jeden pisalek, co nebude mit co psat. Puleni 2020 bude mit masivni efekt na cenu. Nic proti puleni 2028 ale.

    1. Děkuji za váš velmi cenný a distingovaně prezentovaný názor.

    2. Přesně jak říkáš : . Pokaždý všichni tvrdí že je to bublina atd .. situace se pořád opakuje tak kde bude asi pravda ? Autor vlastně nic neřekl ..jen že to tak být nemusí ale to přeci není žádný světoborný názor .. je jasný že to tak buď bude nebo nebude ale pravda je jen jedna .. podle mě to tak prostě bude a BTC poroste .. samozřejmě neporoste nějak okatě ale tak aby to co nejvíc lidí nečekalo a pak až tomu nikdo neuvěří tak vystřelí 😉 věřím že se ještě může něco stát a lidi začnou panikařit ale pak to zase přijde 😉 já osobě v BTC nic nemám ale přesto mu věřím … Osobně věřím víc ETH .. podle mě za nedlouho porazí v tržní kapitalizaci BTC a o to víc jeho cena vzroste 🙂

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru