Mozkem Twitter hacku údajně byl 17letý mladík z Floridy

Bezprecedentní útok na Twitter z července letošního roku podle všeho má svědomí parta mladých kluků z USA.

Když s v posledních letech hovoří o masivních hackerských útocích, většinou jsou spojovány s velkými hackerskými skupinami či dokonce vládním agenturami různých zemí. Případ Twitteru je ale podle všeho jiný.

Napovídal tomu už jeho průběh. Když se útočníci zmocnili účtů významných osobností včetně bývalého prezidenta Baracka Obamy, nenapadlo je nic lepšího, než toho využít pro krádež bitcoinů.

Z Floridy pak v pátek přišla informace, že policie zatkla tamního rezidenta Graham Clarka, kterému je teprve 17 let, a obvinila ho z 30 trestných činů v souvislosti s napadením Twitteru, od organizovaného podvodu, přes zneužití osobních informací, až po nepovolený přístup k elektronickým zařízením.

Graham bude souzen jako dospělý, i když je nezletilý, umožňují to floridské zákony. Spolu s ním byli obviněni ještě Nima Fazeli a Mason John Sheppard, kteří měli Grahamovi pomáhat s jeho trestnými číny.

Při útoku na Twitter si záškodníci přišli jen na necelé tři miliony korun, zatímco teď jim hrozí násobně vyšší pokuty a roky odnětí svobody.

Twitter vysvětlil, že útočníci zneužili lidské slabosti některých zaměstnanců a získali přístup k jejich telefonům, což jim následně umožnilo se přihlásit do interních systémů Twitteru a páchat škody.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru