MicroStrategy si půjčí další peníze na nákup bitcoinů, prohlubuje svoji závislost

Ředitel MicroStrategy Michael Saylor se zjevně rozhodl spojit osud své firmy s kryptoměnou bitcoin.

MicroStrategy je softwarová firma, která je ale čím dál závislá na cenovém vývoji kryptoměny bitcoin. Začala ji nakupovat loni a v současnosti vlastní už více než 92 tisíc bitcoinů v hodnotě zhruba tří miliard amerických dolarů.

Hodnota společnosti se tak čím dál vyvíjí v závislosti na tom, jak se hýbe cena bitcoinu. A tato závislost se ještě prohloubí.

MicroStrategy totiž oznámila plán vydat dluhopisy v hodnotě 400 milionů dolarů, aby mohla nakoupit další bitcoiny.

Jak se zdá, tak investoři kryptoměnové strategii firmy moc nevěří, protože cena jejích akcií (MSTR) od začátku února klesá (z 1315 na 469 USD). To přitom nekoreluje s cenou bitcoinu, ta vyvrcholila až v dubnu.

Kryptoměnové trhy jsou ovšem nevyzpytatelné, cena bitcoinu se dokáže velmi rychle měnit, takže až čas ukáže, jestli sázka MicroStrategy na kryptoměny byla správná či nikoliv.

Zdá se však, že v každém případě bude osudová. Buď na ní firma velmi zbohatne, nebo utrpí ztrátu, která může být likvidační. Zajímavé bude také sledovat, až se MicroStrategy rozhodne nebo bude donucena větší množství bitcoinů prodat, protože to může mít významný dopad na jeho cenu.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru