MicroStrategy chce nakoupit bitcoiny na dluh

Softwarová společnost MicroStrategy se chystá udělat další krok ve své absolutní důvěře v růst kryptoměny bitcoin.

MicroStrategy se do pozornosti světa kryptoměn dostala svými nedávnými nákupy bitcoinu, celkem jich nakoupila už přes 40 tisíc, takže hodnota jejího kryptoměnového portfolia je teď zhruba tři čtvrtě miliardy dolarů.

Zjevně povzbuzena růstem bitcoinu se společnost nechce zastavit u nákupů na vlastní peníze, protože teď požádala regulátora SEC o povolení prodat dluhopisy s cílem získat zhruba dalších 400 milionů dolarů na investice do bitcoinu.

Dluhopisy budou mít splatnost v roce 2025 a firma teprve upřesní nabídku, co se úrokové míry a dalších parametrů týče. Dluhopisy budou směnitelné za hotovost a akcie MicroStrategy.

Nutno dodat, že se jedná o velmi odvážný přístup, protože cena bitcoinu je blízko historického maxima, což je oblast, ve které se obecně nedoporučuje investovat. Obecná poučka je nakupovat, když je cena dole, a prodávat, když je nahoře.

MicroStrategy sází na to, že bitcoin překoná historické maximum a půjde dál. Prostor pro zhodnocení si nechává relativně dlouhou splatností za více než čtyři roky.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru