Mexický miliardář uložil do bitcoinu 10 procent svých peněz. Ochrana před inflací?

Druhý nejbohatší Mexičan Ricardo Salinas Pliego se stal propagátorem bitcoinu a vložil do něj své vlastní peníze.

Hodnota Pliegova majetku je odhadována na téměř 12 miliard dolarů. Peníze mu vydělávají televizní stnaice a finanční služby. A nově možná také kryptoměny.

Pliego totiž na Twitteru oznámil, že vzal 10 procent svých peněz a nakoupil za ně bitcoiny. Udělal to v rámci diverzifikace svého portfolia, snaží se tak chránit před inflací.

Má totiž obavy, že tradiční peníze můžou velmi ztratit na hodnotě kvůli tomu, jak rychle se vydávají nové. Řada zemí na světě už zažila hyperinflaci, kdy se peníze staly takřka bezcennými a musely nastoupit vážné reformy.

A bitcoin je podle Pliega ochranou proti takovým hrůzným scénářům. Mexický miliardář ale opomenul dodat, že kryptoměny jsou velmi volatilní a jejich hodnota může jít také rychle dolů. To mu někteří vyčítají, zatímco zastánci kryptoměn mu za jeho kroky tleskají.

Pliego doporučil svým příznivcům, ať si přečtou knihu The Bitcoin Standard. Podle něj je dobrým vzdělávacím vstupem do světa největší kryptoměny.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru