K poklesům bitcoinu významně přispívají futures, věří Lee

Šéfanalytik poradenské firmy Fundstrat Tom Lee poukázal na spojení mezi propady ceny bitcoinu a expirací termínových kontraktů.

Termínové kontrakty (futures) na bitcoin se v USA začaly obchodovat loni v prosinci, do svých nabídek je zařadily burzy CBOE a CME. A od prosince cena bitcoinu klesá. Podle Leeho to není náhoda.

Ve své analýze zjistil, že v 10denním období před vypršením splatnosti termínových kontraktů cena bitcoinu v průměru klesá o 18 procent. Na analýzu poukázal Bloomberg.

Lee je přesvědčený, že je to důsledek obchodování investorů, kteří drží bitcoiny a zároveň spekulují na cenu prostřednictvím futures.

Dalšími problémy pro bitcoin jsou podle něj negativní sentiment a nedostatek přílivu nového kapitálu. Přesto všechno věří, že do konce letošního roku cena bitcoinu vytvoří nový rekord.

2 názory na “K poklesům bitcoinu významně přispívají futures, věří Lee”

  1. Vladimír

    Dovody , dovody, dovody….
    Pritom existuje len jeden a to, ze ludia prestavaju liat svoje uspory do tejto studne. A preto cena krypta klesa.
    Dovod preco Lee a ini stale tvrdia, ze krypto pojde hore, je ten, ze potrebuju aby ludia zacali zas minat peniaze na krypto…

  2. Vladimír

    Stale si mumak vymysla dovody preco krypto padaju…. jeden jediny je taky, ze pomaly ale isto prestavaju obycajni ludia liat svoje uspory do tejto bezodnej studne…. a o to celemu sektoru ide, obohrat ludi o peniaze.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru