JPMorgan: Podle chování investorů se bitcoin stává alternativou zlata

Banka J.P.Morgan si ve svých analýzách všímá bitcoinu a jeho růstu, přičemž odhaduje, že se z něj stává atraktivní investiční aktivum.

V minulosti se šéf banky JPMorgan Jamie Dimon proslavil svými anti-bitcoinovými projevy, ale doba se změnila. Jeho banka se nejdříve pustila do vývoje vlastní digitální měny, nyní svým způsobem uznává už i bitcoin.

„Jak jsme vyzdvihli v naší předchozí zprávě z 23. října, potenciál pro růst bitcoinu je významný, pokud bude ještě více soupeřit se zlatem jako alternativní měna, protože tržní kapitalizace bitcoinu by musela od teď vzrůst desetinásobně, aby vyrovnala soukromé investice do zlata prostřednictvím ETF nebo prostřednictvím slitků a mincí.“

Analýza banky ovšem také upozornila, že vzhledem k poměrně rychlému růstu z poslední doby může být bitcoin překoupen, což by mohlo vést k prodejům.

JPMorgan má za to, že se k bitcoinu přiklánějí rodinné investiční firmy, které jej skutečně začínají považovat za alternativu zlata. Podle banky tomu nasvědčuje růst bitcoinového fondu firmy Grayscale.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru