JPMorgan: Firmy investují do bitcoinu v obavách z inflace

Podle americké banky JPMorgan se značně posunulo vnímání kryptoměny bitcoin v institucionálních kruzích.

Kryptoměny byly dlouhou dobu považovány za digitální peníze internetových nadšenců, ale jejich vnímání laickou i odbornou finanční veřejnosti se v posledních letech značně posunulo.

Ve většině případů omezená emise kryptoměn začíná být vnímána jako zajímavá možnost pro ochranu před inflací, která postihuje běžné peníze, jež jsou neomezeně tisknuty centrálními bankami.

Podle banky JPMorgan čím dál více institucí investuje do největší kryptoměny bitcoin, právě v obavách před rostoucí inflací. Tyto firemní investice měly pomoct růstu ceny bitcoinu v předchozích dnech.

„Návrat inflačních obav mezi investory obnovil zájem o použití bitcoinu jako ochrany proti inflaci,“ uvedla banka ve své analýze pro investory.

Veřejnost začíná vnímat bitcoin jako digitální zlato, míní analytik, jenž analýzu JPMorgan zpracoval.

Na druhé straně generální ředitel banky Jamie Dimon je dlouhodobým skeptikem vůči kryptoměnám a je přesvědčený, že nemají žádnou vnitřní hodnotu, která by ospravedlňovala jejich cenu.

1 názor na “JPMorgan: Firmy investují do bitcoinu v obavách z inflace”

  1. cryptobuyer

    Bitcoin má zjevně vzestupný trend, obchoduje se mezi 1 a 2 standardními odchylkami kolem svého klouzavého průměru. Podle CoinDesk byl nejnovější růst cen tažen institucionálními investory. V tuto chvíli nebudu investovat více peněz, ale těším se, jak vysoko to může jít.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru