Japonský miliardář přišel o miliardy na bitcoinu aneb i finanční magnát se splete

Masajoši Son dokázal vydělat miliardy, ale své vstupy a výstupy do obchodních pozic s bitcoinem načasoval ukázkově špatně.

List Wall Street Journal přinesl příběh japonského miliardáře Masajošiho Sona, který je zakladatelem SoftBank Group, o špatné investici do bitcoinu.

SoftBank Group vlastní především technologické firmy, ale také například investiční Fortress Investment Group, takže se dá říct, že Son ve světě financí podniká.

A byl to právě šéf Fortress Investment Group Peter Briger, kdo Sonovi doporučil na konci roku 2017 nákup bitcoinu. Tehdy cena nejstarší kryptoměny vrcholila kolem hodnoty 20 tisíc dolarů.

Pak ale přišel poměrně strmý pokles ceny a Son na začátku roku 2018 prodal se ztrátou 130 milionů dolarů, což jsou v přepočtu zhruba tři miliardy korun.

Tímto způsobem prodělalo peníze mnoho lidí, rostoucí ceny lákají širokou veřejnost, která nakupuje u historických maxim, načež často přicházejí korekce a poklesy. Zkušení investoři jako Warren Buffett doporučují nakupovat, když jsou ceny dole, samozřejmě za předpokladu, že aktivum má hodnotu a předpoklady pro růst.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru