S historicky prvními bitcoinovými futures se začne obchodovat 18. prosince

Chicagská burza CME oznámila detaily futures kontraktů na kryptoměnu bitcoin, které zařadí do své nabídky.

Plány na obchodování s bitcoinovými deriváty oznámily v uplynulých týdnech hned tři americké burzy: CME, CBOE a NASDAQ. Jako první se do historie zapíše CME, která bitcoinové futures nabídne svým klientům už 18. prosince letošního roku.

A protože se jedná z pohledu burz o neprobádanou oblast světa kryptoměn, bude CME postupovat opatrně. „I když jsme spolu se CFTC (regulátor) prošli dlouhým a pečlivými procesem, abychom se dostali do tohoto bodu, uznáváme, že je bitcoin novým a neprozkoumaným trhem, který se bude dál vyvíjet, což si vyžádá kontinuální spolupráci s komisí a našimi klienty na cestě vpřed,“ uvedl šéf CME Terry Duffy.

„Při spuštění budou naše nové bitcoinové futures kontrakty předmětem celé řady nástrojů pro řízení rizika, včetně počátečního 35% marginu, omezení na pozice a intradenní ceny, a mnoha dalších kontrolních nástrojů pro řízení rizik a financí, které CME Group nabízí u všech svých produktů.“

Před nebezpečím bitcoinových derivátů nedávno varoval šéf Interactive Brokers, podle kterého obrovská volatilita kryptoměn ohrožuje stabilitu tradičních trhů.

Aktualizace: S historicky prvními bitcoinovými futures kontrakty CME nakonec o týden předběhne CBOE.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru