Dobře regulujte implementaci Bitcoinu, apelují USA na Salvador

Spojené státy monitorují měnovou politiku Salvadoru a s určitými obavami sledují jeho náklonnost k Bitcoinu.

Díky úsilí vedenému prezidentem Nayibem Bukelem udělal Salvador z bitcoinu oficiální platidlo ve své zemi vedle amerického dolaru. Nyní probíhají systémové změny, které umožní používání bitcoinu všemi občany.

Na tento krok se ale někteří dívají poněkud skepticky, počínaje domácí salvadorskou opozicí a konče Mezinárodním měnovým fondem. Nově svoji skepsi daly najevo spojené státy prostřednictvím náměstkyně ministra zahraničních věcí Victorie Nulandové.

Ta se setkala se salvadorským prezidentem Bukelem a měla pro něj doporučení. „Navrhla jsem prezidentovi, že ať už se Salvador rozhodne ve vztahu k Bitcoinu jakkoliv, měl by zajistit, že to bude dobře regulované, transparentní a zodpovědné, a abyste se ochránili proti nekalým aktérům,“ uvedla pro salvadorská média.

Spojené státy mají poměrně čerstvou zkušenost s ransomware útokem na ropovod Colonial, který ochromil zásobování pohonnými hmotami v části země. Útočníci požadovali výkupné v bitconech. Regulace kryptoměn je proto v USA teď žhavým tématem.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru