Další pokus o bitcoinový ETF má na svědomí Bitwise Asset Management

Bitwise se nenechal odradit neúspěchy ostatních a podal žádost o schválení bitcoinového ETF americkému regulátorovi SEC.

O bitcoinových ETF (Exchange Traded Fund) se coby investičním produktu hovoří pravidelně zhruba rok. V USA stejně jako ve většině ostatních zemí se jedná o regulovaný produkt, který podléhá schválení.

Regulačnímu úřadu SEC loni předložily své bitcoinové ETF ke schválení, aby je mohly začít nabízet k veřejnému obchodování, rozličné subjekty: bratři Winklevossové, VanEck Associates, SolidX, ProShares, Direxion nebo například GraniteShare.

SEC je ale buď rovnou zamítl, nebo rozhodnutí odložil. Hlavní obavou regulátora je, že je bitcoin náchylný k cenovým manipulacím.

S novým rokem dostal regulátor na stůl další žádost, pochází od Bitwise Asset Management. Bitcoinový ETF by se podle jeho žádosti obchodoval na NYSE Arca a od ostatních by se odlišoval tím, že fyzické bitcoiny by spravovala regulovaná třetí strana a cena ETF by se odvíjela od indexu, který by vycházel z velkého počtu kryptoměnových burz, jež reprezentují většinu ověřitelného obchodování s touto kryptoměnou.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru