BofA: 93 milionů dolarů stačí na změnu ceny bitcoinu o 1 procento

Bank of America spočítala, že na zvýšení ceny kryptoměny bitcoin stačí relativně málo peněz.

Podle analýzy Bank of America je zapotřebí dvou miliard dolarů investovaných do zlata, aby se jeho cena zvýšila o jedno procento.

U bitcoinu podle ní stačí na jednoprocentní růst ceny, v současnosti tedy zhruba o 600 USD, investovat do bitcoinu 93 milionů dolarů, což je řádově méně než u zlata.

A to v kombinaci se skutečností, že mnoho lidi bitcoin pouze drží, čímž snižuje jeho disponibilitu na trzích, vytváří tlak na růst ceny.

„Při pohledu na detailní blockchainové záznamy zjistíme, že největší adresy obecně neprodávají od začátku pandemie,“ uvedla banka jak další podpůrný fakt pro růst ceny z poslední doby.

Dlouhodobě ale není zřejmé, které adresy jsou neaktivní z vůle majitelů a které z důvodu ztráty přístupu. Například se neví, jestli nemalé zásoby bitcoinu tvůrce Satoshiho Nakamota, jejichž přesnou hodnotu nikdo nezná, jsou navždy ztracené, nebo jestli s nimi může ještě nakládat.

Mnoho lidí ztratilo přístupové údaje ke svým účtům a jejich bitcoiny jsou tak navždy uzamčené v blockchainu. To všechno snižuje likviditu na burzách a usnadňuje velké cenové výkyvy, které jsou pro kryptoměny tak typické.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru