Bitcoiny ze zkrachovalého Mt. Goxu zřejmě pomohly trhům dolů

Analýza transakcí ukázala, že správce bývalé burzy Mt. Gox rozprodal bitcoiny po velkých balících, což pravděpodobně mělo vliv na cenu.

Mt. Gox byla kdysi největší bitcoinová burza, ale po údajném hacku zkrachovala. Insolvenční správce pak loni začal rozprodávat zbylé bitcoiny, aby získal peníze pro odškodnění bývalých klientů.

Celkem prodal bitcoiny v hodně přes 500 milionů dolarů. S prodejem začal 18. prosince loňského roku, a když prodal 2000 bitcoinů, cena bitcoinu klesla z 19 na 18 tisíc dolarů.

Následný prodej 6000 bitcoinů koreluje s poklesem hodnoty z 16 na 11 tisíc dolarů. Prodeje pokračovaly až do 5. února, kdy došlo k prodeji 18 tisíc bitcoinů, a v tu dobu klesla hodnota bitcoinu na nejnižší úroveň šest tisíc dolarů.

Správce Mt. Goxu také prodal bitcoiny cash a zřejmě i další kryptoměny vzniklé forkem bitcoinu.

Celková tržní kapitalizace kryptoměn sice na svém vrcholu přesahovala 800 miliard dolarů, ovšem tolik peněz skutečně investováno do kryptoměn nebylo. Odborníci odhadují, že ve skutečnosti byl investován do kryptoměn jen zlomek, jako například jedna padesátina.

A vzhledem k tomu, jak jsou kryptoměnové trhy relativně málo likvidní, prodeje jako ty, které udělal správce Mt. Goxu, můžou významně ovlivnit ceny.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru