Bitcoin za milion dolarů? Dělal jsem si srandu, říká McAfee

John McAfee se domnívá, že jeho předpovědím o astronomických cenách bitcoinu mohl uvěřit jen idiot.

McAffee, jenž stále patří mezi vlivné osobnosti ve světě kryptoměn, v minulosti propagoval bitcoin a nešetřil předpověďmi o růstu jeho ceny. Tvrdil, že bitcoin bude stát milion amerických dolarů.

„Který idiot mohl věřit takovému nesmyslu?“ komentoval nyní tuto svoji předpověď.

Od bitcoinu se McAfee distantoval už před časem a označil ho za zastaralou technologii. Podle očekávání ale začal propagovat jiné kryptoměny, poslední dobou především svou vlastní jménem ghost, která je jenom kopií pivx.

Chování McAfeeho poukazuje na velice rozsáhlý problém ve světě kryptoměn. Většina mediálně známých lidí hovoří o kryptoměnách v závislosti na tom, které drží ve svém portfoliu. Jinak řečeno většina veřejných komentářů je podbarvena finančními zájmy jejich autorů.

Neobjektivitou trpí nejen vyjádření lidí, jako je McAfee, kteří v kryptoměnách nic skutečného nedokázali, ale také jinak úspěšných investorů, správců investičních fondů apod. Protože ti se taktéž snaží podpořit své investice.

Předpovědi o cenách bitcoinu a jiných kryptoměn se za poslední dva roky naprosto zdiskreditovaly, protože drtivá většina hovořila o růstu, který doposud nepřišel. Přesto se každý den objevují nové a nové, přičemž média je neváhají i nadále publikovat, i když za nimi stojí autoři, kteří svoji nedůvěryhodnost opakovaně prokázali.

Cenové předpovědi jsou ve světě kryptoměn tragikomedií, která slouží různým stranám, jen ne těm, kterým by opravdu měly, tedy obyčejným investorům.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru