Bitcoin SV rychle ztrojnásobil svoji hodnotu. Proč?

Kryptoměny v posledních dnech rostly, z těch větších jednoznačně nejvíc bitcoin SV. Zřejmě za tím stojí kontroverze kolem Craiga Wrighta.

Bitcoin SV vznikl odštěpením od bitcoinu, stojí za ním Craig Wright, jenž je v kryptoměnové komunitě velmi kontroverzní. Prohlašuje se za tvůrce původního bitcoinu Satoshiho Nakamota, ale doposud toto své tvrzení věrohodně neprokázal.

A zatímco sám Wright vyhrožuje soudy lidem, kteří zpochybňují jeho historky, sám čelí soudnímu sporu s bratrem svého bývalého obchodního partnera Kleimana. A je to možná právě tento spor, který stojí za posledními cenovými pohyby bitcoinu SV.

Wright totiž předložil seznam více než 16 tisíc bitcoinových adres, které dohromady drží více než milion bitcoinů, přičemž tvrdí, že k nim má přístup. Tím u některých vyvolal pochyby, zda skutečně není pravým Nakamotem.

V případě, že by k takovému množství měl opravdu přístup, nejenže by možná mohl prokázat identitu tvůrce bitcoinu, mohl by také shodit cenu této nejstarší kryptoměny. Objevují se proto teze, že řada investorů přesunula pro jistotu část svých peněz do bitcoinu SV.

Ale jako vždy u kryptoměn platí, že nikdo s jistotou nemůže říct, co stálo za jakýmkoliv cenovým pohybem.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru