Bitcoin shodí jeho energetická náročnost a pomalost, předpovídá BCA Research

Analytická společnost BCA Research je přesvědčena, že kryptoměnu bitcoin čekají černé časy kvůli tomu, jak funguje.

Bitcoin je největší kryptoměnou podle tržní kapitalizace, ale technologicky významně zaostává téměř za všemi ostatními. Transakce potvrzuje pomalu a za relativně vysoké poplatky. Kvůli tomu se podle BCA Research nemůže stát prostředkem směny.

Do popředí diskuzí se ale poslední dobou dostává především jeho energetická náročnost, která neustále roste. Síť Bitcoin má větší spotřebu elektrické energie než celá Česká republika, což je v době rostoucích snah o ochranu klimatu velký problém.

Zejména se změnou vlády ve Spojených státech to může mít velké dopady, protože Bidenova administrativa už dala jasně najevo, že snižování emisí je jednou z jejích priorit.

Kanadská analytická společnost BCA proto předpokládá, že firmy budou nuceny dát ruce pryč od Bitcoinu, což pošle jeho cenu dolů.

Společnosti jako MicroStragy nebo Tesla sice do bitcoinu teď investují, ale BCA Research míní, že budou nucené přestat a bitcoinu se zbavit kvůli tomu, že vládní a společenský tlak odstřihne firmy nedbající trendu snižování emisí od státních a jiných zakázek.

Jiné analýzy k Bitcoinu tak skeptické nejsou. Například banka Citi nyní vydala zprávu, podle které se Bitcoin nachází v bodu zlomu, který může ze všech kryptoměn udělat masovou záležitost.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru