Bitcoin Prague je další podvod cílený na české zájemce o kryptoměny

Ze zahraničí přichází na českou internetovou scénu další investiční podvod, o jehož zaměření není žádných pochyb.

Nový program nese název Bitcoin Prague. Z tohoto názvu je patrné, že jeho cílovou skupinou jsou čeští zájemci o kryptoměny.

Nabídka Bitcoin Prague je velmi prostá: dostanete obchodní program na kryptoměny, který údajně vydělává minimálně 1100 amerických dolarů denně. A tuto aplikaci dostanete zadarmo.

Kdo by odolal bezplatnému zdroji vysokých příjmů? Něco takového je ale bohužel jen utopie.

Bitcoin Prague je podvod

Bezplatný program, který automaticky vydělává statisíce korun měsíčně na kryptoměnách, je samozřejmě nesmysl a podvod. Rovnalo by se to penězům zadarmo, což v reálné ekonomice nemůže existovat.

Jak upozornil ve své recenzi Bitcoin Prague server OB Trading, tento program je jen kopií dlouho existujícího podvodu, který se neustále objevuje s novými jmény (například Bitcoin Loophole, Bitcoin Lifestyle a Bitcoin Billionaire).

ZkušenostiS předchozími verzemi Bitcoin Prague jsou tedy bohaté zkušenosti, které jsou bohužel velmi negativní. Uživatelé reportují ztráty obchodního kapitálu. Buď jim je prodělá samotná obchodní aplikace, nebo je o ně nějakým způsobem připraví pochybná brokerská společnost, se kterou je Bitcoin Prague spojený.

Tento program se snaží přesvědčit zájemce mimo jiné sadou falešných recenzí údajných uživatelů. Tito uživatelé prezentovaní fotografiemi na oficiálních stránkách Bitcoin Prague jsou ale fiktivní, obrázky pocházejí z veřejné a bezplatné fotobanky.

Falešné jsou taktéž obchodní výsledky platformy prezentované na jejím webu. Jsou to fiktivní čísla, která nepocházejí z reálného obchodování.

Propagace

Bitcoin Prague je propagován prostřednictvím nevyžádané pošty a kvůli chybám v překladu a míchání různých jazyků je zřejmé, že tento podvod má původ v zahraničí.

Jelikož je cílený přímo na Českou republiku, dá se očekávat, že ho budou doprovázet falešné recenze a falešné články tvrdící, že tento program doporučují celebrity jako Petr Kellner a další. Tak to totiž bylo u řady předchozích verzí této aplikace.

Takové články se můžou tvářit, jako že byly publikovány renomovanými médii, ale vždy to budou jen imitace a falešná díla.

Jak Bitcoin Prague funguje

Bitcoin Prague je jen nástroj, jak dostat z lidí peníze na účty podvodníků. Tento program funguje ve spolupráci s neregulovanými a podvodnými brokery, kteří se skrývají v exotických lokacích.

Bitcoin Prague se tváří jako bezplatná aplikace, ve skutečnosti ale je podmínkou jejího používání vklad peněz na účet u brokera, který s tímto podvodem spolupracuje. Tak jsou od lidí získávány peníze, které si pak přerozdělí podvodný broker s podvodníky, kteří stvořili Bitcoin Prague.

Nejedná se tedy o žádnou ziskovou aplikaci, pouze o fiktivní příběh, který má za cíl přesvědčit lidi, aby poslali své peníze do černé díry, kde se ztratí. Je to osvědčený koncept, kteří podvodníci používají už dlouho a jen si vymýšlí nové příběhy. Tento se snaží zneužít popularitu kryptoměn a bitcoinu.

Závěr

Bitcoin Prague je podvod, který donutí uživatele poslat peníze podvodné společnosti, u které se ztratí. To je jeho jediný cíl, o reálné obchodování kryptoměn nejde.

Pokud chcete zkusit skutečné obchodování s kryptoměnami, můžete to udělat na demo účtu u regulované společnosti.

Pokud se z demo účtu rozhodnete přejít na reálný účet a investovat skutečné peníze, ujistěte se, že plně rozumíte rizikům tohoto investování.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru