Al Mana žaluje Facebook, aby odhalil, kdo platí reklamu na podvod Bitcoin Trader

Bývalý manžel Janet Jacksonové a miliardář Wissam Al Mana se prostřednictvím soudu domáhá po Facebooku, aby prozradil identitu kryptoměnových podvodníků.

Internet je v posledních letech plný investičních podvodů, které se vezou na vlně popularity kryptoměn. Slibují rychlé, snadné, a především velké výdělky díky obchodování kryptoměn prostřednictvím automatizovaného softwaru.

Těchto podvodů je nespočet, patří mezi ně Bitcoin Revolution, Bitcoin Era, Bitcoin Future, Bitcoin System nebo například Bitcoin Pro.

Tyto podvody jsou „úspěšné“ mimo jiné proto, že mají masivní reklamu na sociálních médiích, jako je Facebook. Přičemž v rámci reklamy neváhají tvrdit, že je doporučují a schvalují slavní lidé.

A s touto praxí došla trpělivost Wissamu Al Manovi, jehož jméno zneužili podvodníci při propagaci svého programu Bitcoin Trader na Facebooku, informoval o tom list The Irish Times.

Manovi nestačilo, že Facebook smazal klamavou reklamu zneužívající jeho jméno a propagující podvod Bitcoin Trader. Obává se totiž, že jeho jméno může být v budoucnu zneužito znovu, a proto podal soudní žalobu na Facebook s cílem získat informace, kdo za reklamou stojí, kdo jí objednal a zaplatil.

To by mu umožnilo stíhat přímo zodpovědné osoby a snad i zabránit budoucímu zneužití jeho jména. Žalobu podali jeho právníci v Irsku na irskou pobočkou Facebooku, přes kterou byla reklama na Bitcoin Trader objednána.

Soud zatím jednání odročil a vyzval obě strany, ať se pokusí domluvit na smírném řešení sporu.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru