Akcie MicroStrategy čím dál více kopírují bitcoin

Sázka MicroStrategy na Bitcoin se zdá být úplná. Je možné, že osud této firmy je už zcela závislý na této kryptoměně.

Softwarová společnost MicroStrategy začala nakupovat kryptoměnu bitcoin už v roce 2020. Největší kryptoměnu průběžně dokupuje, dokonce si na to i půjčila peníze od investorů.

V současnosti vlastní 125.051 bitcoinů, přičemž její průměrná nákupní cena je 30.200 USD. To znamená, že vzhledem k aktuální ceně bitcoinu 38.400 USD je MicroStrategy v plusu, ale u některých svých nákupů musela v účetnictví vykázat ztráty.

Akcie MicroStrategy vs. bitcoin

Za každé čtvrtletí totiž musí reportovat, jak se vyvíjí hodnota bitcoinové portfolia, které drží, přičemž některé nákupy proběhly i za vyšší ceny, než je ta současná.

Výsledkem je, že za poslední čtvrtletí muselo MicroStrategy vykázat ztrátu 146,6 milionu dolarů v hodnotě držených bitcoinů.

Vzhledem k tomu, že firma drží bitcoiny v hodnotě téměř pěti miliard dolarů, není překvapivé, že se vývoj ceny této kryptoměny čím dál více podepisuje na hodnotě celé firmy.

Ve skutečnosti se cenový graf akcií MicroStrategy (MSTR) začíná nápadně podobat cenovému grafu bitcoinu, zejména od poloviny loňského roku.

Sázka ředitele firmy Michaela Saylora na Bitcoin se tedy zdá být úplná. Firmu tím může hodně zvednout, nebo také potopit, a to ani nemusí největší kryptoměna padnout na dno. Je totiž otázka, zda nejen firma, ale také její investoři budou mít možnosti a trpělivost vydržet několikaletou fázi poklesu, protože takové na kryptoměnách bývají.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru