Bitcoin SV podlehl 51% útoku. Znovu

Během krátkého období se kryptoměnová síť Bitcoin SV stala podruhé obětí útočníků, kteří ji ovládli a začali krást peníze.

Bitcoin SV se stal terčem útoku už v polovině července, když neznámí útočníci ovládali nadpoloviční výpočetní výkon sítě a provedli tak zvaný double spend, tedy dvojitou útratu.

Při takovém útoku dochází k tomu, že útočníci nejprve utratí své bitcoiny SV, pak přepíší historii transakcí v síti tak, aby měli znovu plný zůstatek na účtu, a bitcoiny SV utratí podruhé.

Představitelé Bitcoinu SV se při prvním útoku dušovali, že nic takového nebudou tolerovat a že dělají vše pro to, aby byla zajištěna náprava.

Nyní ale došlo k novému a opět úspěšnému útoku na stejném principu. Někdo ovládal nadpoloviční výpočetní výkon v síti a opět krade peníze prostřednictvím dvojité útraty.

Bitcoin Association, která za Bitcoinem SV stojí, vyzvala provozovatele uzlů, aby určité transakce označili jako neplatné.  Zároveň informovala kryptoměnové burzy o probíhajícím útoku, aby mohly zabránit vícenásobnému zpeněžení stejných bitcoinů SV.

51% útoků čelí kryptoměny stojící na těžbě transakcí pravidelně. Je to nedostatek této zastaralé metody potvrzování transakcí, u které je jen otázkou peněz, kdo ovládne nadpoloviční výkon sítě a začne diktovat vlastní pravdu a přepisovat historii.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru