Bitcoin Loophole je další podvod, který zneužívá kryptoměny

V současné době to může znít až absurdně, ale automatické podvody slibující snadné výdělky z obchodování bitcoinu jsou na vzestupu.

V posledním týdnu finanční trhy padají a kryptoměny nejsou výjimkou. Naopak, jejich tradičně velká volatilita se projevuje naplno a poklesy v desítkách procent jsou standardem.

Přesto se znovu šíří vlna podvodů, která nabízí snadné a velké výdělky díky obchodování bitcoinu. V jejich prezentacích se dočtete pravý opak toho, co se skutečně děje, tedy že bitcoin neustále roste a že na něm vyděláte obrovské peníze.

Mezi tyto programy patří Bitcoin Revolution, Bitcoin Era, Bitcoin Future, Bitcoin System, Bitcoin Pro, Bitcoin Trader, Immediate Edge, Elite Edge a Immediate Advantage.

Varovala před nimi už celá řada regulačních úřadů, jako například maltská MFSA, španělská CNMV, rakouská FMA nebo novozélandská FMA.

Bitcoin Loophole

Jedním z nejnovějších podvodů, které se dostávají do České republiky, je Bitcoin Loophole. Jedná se o zahraniční podvod, který existuje už roky, ale u nás se ve větší míře šíří až teď.

Jedná se v podstatě o kopii výše vyjmenovaných podvodů. Nabídka spočívá v tom, že máte zadarmo získat automatizovaný software na obchodování bitcoinu, který vám bude vydělávat tisíce dolarů denně. To samo o sobě pochopitelně zní absurdně.

Jenomže Bitcoin Loophole a jemu podobné systémy používají určité triky, jak uvést lidi v omyl a získat jejich peníze.

Jedním z nich je demo režim softwaru, který vykazuje velké zisky. Vyvolává tak dojem, že je Bitcoin Loophole ziskový. Ale není. Demo totiž používá fiktivní ceny, takže jeho výsledky jsou nesmyslné a neopakovatelné v obchodování se skutečnými penězi.

Dalším oblíbeným trikem jsou falešné články o tom, jak Bitcoin Loophole doporučil například Daniel Takáč v pořadu Interview ČT24 nebo nejbohatší Čech Petr Kellner. Podvodníci zneužívají jména známých osob a snaží se utvrdit své oběti v tom, že nemají co ztratit.

Ovšem v posledním kroku je uživatel vyzván, aby poslal své vlastní peníze na účet předem vybrané společnosti. Ve své podstatě tak Bitcoin Loophole není zadarmo. Z obětí jsou vylákány peníze na údajné obchodování pod příslibem rychlých zisků, ale výsledkem je vždy ztráta obchodního kapitálu.

Peníze uživatelů jsou totiž nasměrovány k neregulovaným a nepoctivým brokerům, kteří spolupracují s podvody, jako je Bitcoin Loophole. Vše je postaveno jako nástroj pro přesvědčování lidí, aby své peníze odevzdali podvodníkům.

Jak se bránit

Obrana proti takovým podvodům proto začíná tím, že je nutné své peníze nikomu neposílat. Podvodníci nemůžou získat vaše peníze, pokud jim je nepošlete, nebo pokud jim neposkytnete číslo své platební karty.

Podvodníci často používají důmyslné lži, aby lidi přesvědčili ke vkladům peněz na obchodní účty, dokáží být i agresivní a urážet. Nátlaku je třeba odolat a přestat s nimi komunikovat. Je třeba ignorovat všechny jejich nabídky a výhrůžky.

Vyhnout se podvodům typu Bitcoin Loophole je také relativně snadné. Stačí si uvědomit, že peníze nemůžou být zadarmo. Takže když někdo nabízí pasivní výdělky zadarmo, zcela jistě to není v pořádku.

V neposlední řadě platí, že všechny automatizované programy na investiční obchodování, které rozhodují za investora, jsou investiční služby, které podléhají regulaci. Poskytovatel takových programů proto musí být držitelem potřebných oprávnění.

U systémů, jako je Bitcoin Loophole, ale obecně platí, že jsou zcela anonymní a neregulované, což je samo o sobě varovným signálem, kterého je snadné si všimnou i bez zkoumání podstaty samotné nabídky.

Závěr

Bitcoin Loophole je další z řady podvodů, které se schovávají za bitcoin, ale s reálným kryptoměnovým obchodováním mají pramálo společného.

Pokud si chcete vyzkoušet skutečné obchodování s kryptoměnami, udělejte to na demo účtu u regulovaného brokera.

Před případným investováním skutečných peněz je nutné mít připravenou strategii a dobře rozumět rizikům.

Platí, že žádné zázračné systémy, které by dokázaly znásobovat obchodní kapitál každý měsíc, neexistují. Z toho je třeba vycházet při posuzování jakékoliv nabídky na obchodní programy.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru