Bitcoin Gold podlehl 51procentnímu útoku. Znovu

Nedostatečná bezpečnost těžených kryptoměn se znovu ukázala při útoku na bitcoin gold.

Bitcoin gold je jedna z četných odnoží původního bitcoinu, takže také využívá pro potvrzování transakcí tak zvané těžení, kdy počítače řeší složité výpočetní úlohy.

Kdo má v rámci takové kryptoměnové sítě více než 50 % hardwarového výkonu, může ji ovládat a přepisovat historii transakcí. Toho je možné využít pro tak zvaný double spend, tedy dvojitou útratu. V takovém případě útočník smění své bitcoiny za fiat peníze a pak v síti publikuje alternativní historii, podle které své bitcoiny nikdy neutratil, a utratí je znovu.

Takovému útoku podlehla už řada těžených kryptoměn, posledním případem je bitcoin gold, kdy si útočníci přišli na zhruba 72 tisíc dolarů, což je více než 1,5 milionu korun.

Tak zvanému 51procentnímu útoku podlehl bitcoin gold poprvé už v roce 2018, když útočníci získali dokonce 18 milionů dolarů.

Paradoxem je, že i když tyto případy dokazují, jak je bitcoin gold nebezpečný, jeho cena v posledních 24 hodinách vzrostla o více než 18 procent, což bylo druhé nejvyšší zhodnocení mezi 100 největších kryptoměn.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru