Bitcoin Gold

Co je bitcoin gold

Bitcoin Gold logoBitcoin Gold je kryptoměna, která vznikla odštěpením od bitcoinu, podobně jako například bitcoin cash. Používá stejnou velikost bloků, tedy jeden megabajt, ale jiný algoritmus, Equihash.

Ten má zajistit, že těžení bitcoinu gold nebude výhodnější pomocí specializovaného hardwaru ASIC, takže by si přijít na své měli i domácí těžaři se svými grafickými kartami.

To je také hlavní deklarovaný cíl této kryptoměny, vrátit těžení do řad široké veřejnosti a zvýšit decentralizaci. Kromě toho nabízí také replay protection a unikátní formát adres. Obtížnost těžení se přizpůsobuje každým novým blokem.

Histoire

Bitcoin Gold byl spuštěn pro veřejnost 11. listopadu 2017, přičemž jeho vývojáři předtěžili pro své potřeby 100 tisíc mincí. V počátcích se síť potýkala s útoky a nestabilitou, ovšem s postupem času se stabilizovala a rychle zamířila mezi největší kryptoměny podle tržní kapitalizace.

Aktuální cena bitcoin gold (BTG) a obchodování

Bitcoin Gold je možné zakoupit do přímého držení na celé řadě burz. Spekulovat na jeho cenové pohyby můžete také u brokerů, kteří nabízejí i bezplatný demo účet, viz. následující tabulka.

Články