V boji o bitcoin cash ztratily všechny kryptoměny, XRP ale předstihlo Ethereum

Kryptoměny postihla další kontroverze, když došlo k rozštěpení bitcoinu cash, čímž utrpěly všechny trhy.

K odštěpení nových kryptoměn docházelo doposud hlavně u bitcoinu, přičemž jedním z jeho potomků vzniklých tak zvaným hard forkem je právě bitcoin cash. A ten se nyní dočkal podobného osudu, když se od něj odštěpila další kryptoměna.

Jedná se o spor mezi dvěma vývojovými větvemi (ABC a nChain), přičemž hlavním bodem je opět velikost bloku (32 MB vs 128 MB). Poměrně ostrým způsobem je do sporu zapojen Craig Wright, který sám sebe označuje za tvůrce bitcoinu Satoshiho Nakamota.

Proto se také nově odštěpená kryptoměna jmenuje bitcoin cash SV, což je zkratka pro Satoshi Vision, zatímco původní se označuje jako bitcoin cash ABC.

Pro veřejnost je těžké se zorientovat v těchto bojích o moc, přičemž klíčové je, kolik kdo získá na svojí stranu těžařů. Zatím si lépe vede původní bitcon cash.

Tyto spory ale také ukazují, jak jsou kryptoměny, jejichž transakce jsou potvrzovány těžením, křehké, nedecentralizované a náchylné k manipulacím. Protože tu padly výhrůžky 51% útoku a těžení prázdných bloků s cílem zastavit konkurenční síť.

To je možná také důvod, proč současná situace oslabila nejméně XRP, které nění těženo a které se tak už poněkolikáté posunulo na druhé místo mezi kryptoměnami před Ethereum.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru