Dopady zbytečné války: burza SBI VC končí obchodování s bitcoinem cash

Nejznámější forky kryptoměny bitcoin prožívají těžké časy, odklání se od nich významné burzy.

Když Craig Wright a Roger Ver nedávno rozjeli válku mezi bitcoinem cash a bicoinem SV, zřejmě úplně netušili, jaké to může mít následky.

Bitcoin SV se uchytil na menším počtu burz, zatímco Wrigthova agresivita a hrozby žalob obyčejným lidem dovedly burzy Binance a Kraken k ukončení obchodování s touto kryptoměnou, přičemž další můžou následovat.

Utrpěl také bitcoin cash, jehož cena se v průběhu války významně propadla, což přineslo ztrátu důvěry u japonské burzy SBI VC. Ta bitcoinu cash věřila víc než samotnému bitcoinu, ale když její šéfové viděli, co se děje, oznámili, že v červnu stáhnou bitcoin cash z nabídky burzy.

Burza ve svém odůvodnění tohoto kroku uvedla, že bitcoin cash významně ztratil na tržní kapitalizaci, čímž došlo k oslabení jeho sítě a zvýšení zranitelnosti vůči tak zvaným 51% útokům. SBI je přesvědčená, že bitcoin cash proto už nemůže nabídnout potřebnou bezpečnost.

Krok SBI je významý, protože se jedná o velkou japonskou finanční skupinu, její burza SBI VC je první kryptoměnová burza na světě založená bankou.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru