Bitcoin cash se dostal na Coinbase, ale obchodování muselo být zastaveno

Zatímco bitcoin v posledních dnech ztrácí na hodnotě, jeho hlavní rival bitcoin cash naopak získává.

Bitcoin cash vznikl odštěpením od bitcoinu letos v červenci, má být odpovědí na vysoké poplatky a pomalost transakcí u původního bitcoinu. Potomek používá mimo jiné osmimegabajtové bloky.

Ačkoliv bitcoin cash po svém vzniku delší dobu stagnoval, na podzim nasadil k růstu, přičemž velké posílení přišlo v posledních dnech. Jedním z důvodů je jeho zařazení na Coinbase, což je zřejmě největší směnárna kryptoměn na světě, kde nakupují především Američané.

Nasazení se ale neobešlo bez problémů, kvůli přetížení infrastruktury musel Coinbase obchodování s bitcoinem cash po několika minutách pozastavit. Navíc podezřelé cenové pohyby vyvolaly dojem, že mohlo dojít k insider tradingu, tedy že někdo nakupoval bitcoin cash s vědomím neveřejné informace, že se měna dostane na Coinbase. Směnárna přislíbla, že tuto záležitost prošetří.

Za zmínku také stojí zostřující se rivalita mezi bitcoinem cash a bitcoinem. Nově do ní vstoupil zakladatel Bitcoin.com Emil Oldenburg, který uvedl, že se zbavil všech svých bitcoinů a nakoupil bitcoin cash.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru