Bitcoin Cash

Co je Bitcoin Cash

Bitcoin Cash logoBitcoin Cash je kryptoměna, která vznikla oddělením od Bitcoinu. Je výsledkem sporu bitcoinové komunity o další směrování této digitální měny. Má být řešením prodlužujících se časů transakcí a rostoucích poplatků v síti Bitcoinu.

Bitcoin Cash je postaven na kódu bitcoinu, ale zavádí 8megabajtové bloky, zatímco původní Bitcoin má 2megabajtové.

Historie

Bitcoin Cash vznikl 1. srpna 2017 tak zvaným hard forkem na Bitcoinu, tedy oddělením a implementací pozměněného kódu. Všichni držitelé Bitcoinu měli nárok na ekvivalentní počet Bitcoinů Cash v době, kdy došlo k oddělení.

Podpora nové měny byla zpočátku minimální, ale s postupem času si získává určité uznání a zařazují do svých nabídek další a další burzy.

Cena Bitcoin Cash (BCH) a obchodování

Bitcoin Cash měl nejdřív podporu jen menšiny burz, ale následně se postoj změnil a je možné jej nakupovat i na těch velkých. Z toho vyplývá i někdy zmatečné označení BCC a BCH, lze se setkat s obojím, i když správně je jen BCH. Pro spekulativní obchodování u brokera si můžete vyzkoušet demo účet kliknutím na obchod v následujícím grafu.

Investice do krypto aktiv jsou velmi volatilní a v některých zemích EU nejsou regulované. Spotřebitelé nejsou nijak chráněni. Zisky můžou podléhat dani ze zisku.

BrokerDemoWeb
eToroAnoNavštívit