Bill Gates: Kryptoměny přímo způsobují smrt

Zakladatel Microsoftu Bill Gates pronesl poněkud kontroverzní obvinění na adresu kryptoměn, které se zřejmě zapíše do dějin.

Gates dodnes býval často citován v souvislosti se svými pochvalnými výroky na adresu kryptoměn. V minulosti uvedl, že umožňují rychlé a levné transakce, což je jejich výhodou ve srovnání s tradičními penězi.

Nyní ovšem v rámci diskuze na Redditu pronesl na adresu kryptoměn tvrdou kritiku. „Hlavní vlastností kryptoměn je jejich anonymita. Nemyslím, že by to byla dobrá věc. Schopnost vlád odhalovat praní špinavých peněz, daňové úniky a financování terorismu je dobrá věc,“ vysvětloval.

„V současnosti jsou kryptoměny využívány pro nákup Fentanylu a jiných drog, takže je to ojedinělá technologie, která způsobuje smrt celkem přímým způsobem. Myslím, že spekulativní vlna kolem ICO a kryptoměn je super riskantní pro ty, kdo nakupují.“

Dodejme, že Gatesův postoj k blockchainovým technologiím není výhradně negativní, jelikož nadace, kterou založil se svojí manželkou Melindou, nedávno oznámila finanční platformu Mojaloop pro země třetího světa, kterou vyvinula ve spolupráci s Ripplem.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru