Banka SEBA začala nabízet kryptoměnu krytou zlatem

Švýcarská SEBA Bank vydala digitální token, jehož hodnota je závislá na zlatě.

SEBA Bank je jedna z prvních regulovaných finančních institucí ve Švýcarsku, které získaly povolení nabízet svým klientům kryptoměny.

Nejnovějším produktem této bankovní platformy je digitální token reprezentující zlato. Každá jednotka této kryptoměny je krytá fyzickým zlatem a je za něj kdykoliv směnitelná.

Vzhledem k tomu, že je cena zlata relativně stabilní ve srovnání s kryptoměnami, SEBA věří, že by její digitální zlato mohlo být používáno jako platidlo.

V minulosti byly zlatem kryté některé národní měny, jako třeba americký dolar, ale v současnosti už žádná taková na světě není. Digitální zlato proto může být vnímáno jako pojistka proti inflaci.

S kryptoměnami jsou transakce jednodušší a rychlejší než s fyzickým zlatem. Na druhé straně digitalizované zlato odstraňuje jednu z hlavních výhod kryptoměn, které zajišťují bezpečné transakce mezi dvěma stranami, které si nemusí věřit.

Protože v tomto případě je třeba věřit SEBA bank, že bude v budoucnu vždy schopná dostát svým závazkům a na požádání směnit svůj digitální token za skutečné zlato.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru