Anchorage jako první získala federální licenci v USA, ale banka to není

Firma na správu kryptoměn Anchorage se stala první kryptoměnovou společností v historii USA, která získala federální licenci pro fondy.

V médiích se dnes objevují titulky, že Anchorage je první americká federální kryptoměnová banka. Ale není tomu tak úplně.

Anchorage se sice zapisuje do historie Spojených států, ale pouze jako federální kryptoměnový fond. Nemá bankovní licenci, nemůže tedy například přijímat vklady běžných peněz od veřejnosti.

Anchorage tak má pouze licenci na správu a obchodování s kryptoměnami. Nicméně i to je velký úspěch, protože je první regulovanou společností svého druhu s touto licencí v USA. Nabízí tak větší záruky než ostatní firmy v kryptoměnovém odvětví.

Tento úspěch byl možný díky šéfovi Úřadu pro dohled nad bankami Brianu Brooksovi, který prosadil řadu pravidel, která legitimizují kryptoměnové firmy. Brooks nyní ve své funkci skončil, takže je otázka, jestli jeho nástupce bude pokračovat v nastoleném směru.

Proti Brooksovi sílila mezi americkými politiky opozice, protože podle některých uvolnil pravidla pro kryptoměny až příliš a prosazuje je na úkor národních peněz.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru