AMF varuje před dalšími neregulovanými investičními projekty na kryptoměny

0

Francouzský úřad pro dohled nad finančními trhy AMF přidal na černou listinu dalších patnáct nelegálních kryptoměnových projektů.

Kryptoměny jako takové sice nejsou regulované, ovšem nabízení jakýchkoliv investičních služeb regulované je, přičemž na podkladovém aktivu nezáleží.

A přesně tento problém má 15 nově identifikovaných projektů ze strany AMF. Jedná se o nabídky na investování do kryptoměn, které nejsou regulované, zlehčují rizika a poskytují falešné záruky zisku.

Těmito projekty jsou:

  • AKJ Crypto – akj-crypto.com
  • Bank Crypto – bank-crypto.com
  • Bcoin Bank – bcoin-bank.com
  • Bit Crypto – bit-crypto.net
  • Bourse Bitcoin – boursebitcoin.com
  • Crypteo – crypteo.io
  • Crypto Bank Web – cryptobankweb.com
  • Crypto Major – crypto-major.com
  • Crypto Partners Invest – cryptopartnersinvest.com
  • BND Group – crypto2.bnd-group.com
  • Private Finances – crypto.private-finances.com
  • ECS Solutions – ecs-solutions.net
  • Ether Invest – ether-invest.com
  • Kraken Access – krakenaccess.com
  • Mined Crypto – minedecrypto.com

Investice do těchto projektů jsou velmi rizikové a ztráta peněz je velmi pravděpodobná.