Američtí kongresmani obvinili SEC z dušení kryptoměnových inovací

Skupina členů amerického kongresu oslovila regulátora SEC otevřeným dopisem, ve kterém vyjádřila obavy z postoje úřadu vůči kryptoměnám.

Administrativa amerického prezidenta začala vyvíjet úsilí směřující k vyjasnění pravidel pro kryptoměny teprve nedávno, a tak v USA stále schází jasný rámec.

Toho využívá regulátor SEC, který odmítá veřejně stanovit jasná pravidla a říct konkrétním kryptoměnovým projektům, co mají dělat.

Úřad si podle nejasných pravidel vybírá projekty, které postihne. To končí buď pokutou nebo soudem. V současnosti se s SEC soudí Ripple kvůli XRP a LBRY kvůli svému tokenu.

Případ Ripplu je nepochopitelný minimálně z toho důvodu, že firma nikdy neměla tak zvané ICO, tedy neprodávala token před spuštěním kryptoměnové sítě XRP. Na rozdíl třeba od Etherea, které navzdory svému ICO, které jednoznačně naplňuje znaky prodeje cenného papíru, postihu ze strany SEC nečelí.

Přístup SEC ke kryptoměnám se nelíbí některým členům amerického kongresu jak z Republikánské, tak Demokratické strany, kteří poslali šéfovi SEC Garymu Genslerovi otevřený dopis. Podepsali se pod něj Tom Emmer, Darren Soto, Warren Davidson, Jake Auchincloss, Byron Donalds, Josh Gottheimer, Ted Budd a Ritchie Torres.

Kongresmani se vůči SEC ovšem omezili na výtku vůči postupu úřadu při získávání informací od kryptoměnových projektů. Podle nich úřad zneužívá svoji pravomoc a zřejmě porušuje Zákon o snížení papírování, když od kryptoměnových projektů žádá nadměrné množství informací v písemné a ústní formě.

Kongresmani proto žádají po SEC odpovědi na řadu otázek týkající se této oblasti, například jak často úřad žádá po kryptoměnových projektech informace, kolik jich v průměru chce po každém projektu, jakou to představuje zátěž a tak dále.

Tom Emmer vysloveně uvedl, že SEC svým přístupem dusí inovace.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru