Americký regulátor SEC stíhá Kik kvůli jeho emisi kryptoměny kin

V USA přitvrzují v dohledu nad kryptoměnami, poprvé stíhají někoho za neregistrovaný prodej kryptoměny s charakterem cenného papíru.

Doposud se americké regulační úřady zaměřily na kryptoměny především z pohledu podvodů a stíhaly ty, kdo použily digitální měny jen jako zástěru pro realizaci svých nekalých úmyslů.

Teď si ale Securities and Exchange Commission posvítila na sociální síť Kik a její emisi (ICO) kryptoměny kin z roku 2017 čistě z pohledu regulace. Regulátor dospěl k závěru, že kin svojí povahou odpovídá cennému papíru, ovšem Kik ji prodával bez povolení, takže realizoval neregistrovaný prodej cenného papíru.

Pro určení, zda je něco cenným papírem, který podléhá regulaci, používají v USA zastaralý Howeyho test, který vznikl v 30. letech minulého století a stanovuje kritéria pro hodnocení. Podle SECu kryptoměna kin splňuje kritéria cenného papíru podle tohoto testu.

SEC dodal, že Kik prostřednictvím emise kryptoměny řešil svoji špatnou finanční situaci, kdy ztrácel 30 milionů dolarů ročně. Emise kryptoměny kin mu vynesla přes 55 milionů dolarů. Cena kinu zareagovala na zprávu SECu 50procentním propadem.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru