Americký prezident se chystá zavelet nad kryptoměnami. Co nás čeká?

Už v únoru by měla administrativa amerického prezidenta Joea Bidena vydat exekutivní příkaz týkající se kryptoměn. Trhy netrpělivě vyčkávají.

USA dlouhodobě trpí nejasným pravidly pro kryptoměny. Specifická legislativa neexistuje a různé regulační úřady se přou o to, kdo bude co regulovat. Za tím teď možná udělá tečku prezident Biden.

Podle několika zdrojů totiž chystá exekutivní příkaz, který nařídí přistoupit k regulaci kryptoměn jako k záležitosti národní bezpečnosti. Co to znamená? O to se vedou pře.

Informace o příkazu pocházejí sice z renomovaných médií, která se ovšem odvolávají na nejmenované zdroje. Takže na definitivní podobu změn si musíme počkat.

Jedni se obávají, že Biden nařídí ještě přitvrdit vůči kryptoměnám a posílit jejich regulaci, což by je mohlo ještě více dusit.

Druzí zastávají názor, že konečně přijde v USA koordinovaný přístup ke kryptoměnám, který přinese jasná pravidla a umožní jednotlivým projektům vzkvétat.

Bidenův příkaz, který má zastřešit přístup ke kryptoměnám napříč různými vládními úřady, má přijít už v únoru. Takže možná už tento týden. Na trzích je zjevně vidět, že na něj čekají, než se dají znovu do pohybu.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru