Americké banky můžou začít používat blockchain pro transakce

Kryptoměny dostaly ve Spojených státech další prostor pro svůj rozmach, bankám už nic nebrání v jejich používání.

Na konci loňského roku vydal americký úřad pro bankovní dozor několik direktiv, které bankám umožnily sblížení s kryptoměnamiblockchainovými technologiemi obecně.

Šéf úřad Brian Brooks, jenž v minulosti vedl právní oddělení kryptoměnové burzy Coinbase, dovolil bankám držet kryptoměny a nakládat s nimi jménem svých klientů. Také uvedl, že tradiční banky nesmějí v poskytování služeb omezovat kryptoměnové společnosti.

Otevřela se také cesta pro kryptoměnové firmy, aby získaly bankovní licence, o tu federální zažádaly Bitpay, Anchorage a Paxos.

Další zelenou ve vztahu ke kryptoměnám dostaly banky od Brooksova úřadu nyní. Explicitně jim povolil provozovat uzly v blockchainových sítích a používat blockchain pro transakce stabilních kryptoměn.

Blockchainové technologie postavil úřad pro bankovní dozor na úroveň tradiční bankovních sítí, jako jsou SWIFT, ACH a FedWire.

Toto povolení je pochopitelně doprovázeno upozorněním, že banky při tom musí věnovat zvýšenou pozornost bezpečnosti a že musí mít potřebné znalosti pro takovou činnost.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru