Překvapivé oznámení přišlo ze zámoří, kde se kryptoměny dočkaly místa vedle tradičních investičních produktů.
Spojené státy tak dlouho váhají s nastavením regulačního rámce pro kryptoměny, že americké firmy volají po změnách a jasném přístupu. Nyní se konečně dočkaly významného kroku.
Úřad pro dozor nad bankami (Office of the Comptroller of the Currency) totiž vydal zprávu, podle které smějí banky držet soukromé klíče ke kryptoměnovým účtům a de facto tak držet kryptoměny.
To otevírá cestu pro správu kryptoměn pro klienty bank. Lidé tak nemusí rozumět blockchainovým technologiím a můžou svěřit bezpečnou držbu vybraných kryptoměn své bance. To je ohromný posun a může to vyvolat novou vlnu poptávky, protože vznikne masová nabídka regulované správy digitálních měn.
Úřad pro dozor nad bankami také konstatoval, že s rostoucím nasazením nových technologií ve finančním sektoru budou banky zřejmě čím dál více potřebovat tyto nové technologie využívat při poskytování služeb svým klientům. Tím v podstatě uznal, že banky můžou blockchainové technologie využívat přímo pro své potřeby.
Na závěr zopakoval, že banky můžou poskytovat služby všem legitimním podnikům, včetně těch, které pracují s kryptoměnami.
Tento pro Spojené státy významný posun má jistě co dočinění se skutečností, že Úřad pro dozor nad bankami nyní vede bývalý manažer kryptoměnové burzy Coinbase Brian Brooks.
Co Spojeným státům ještě schází, aby kryptoměny mohly zažít plný rozmach, jsou jasná pravidla a klasifikace kryptoměn ve vztahu k tomu, co je považováno za cenný papír, a tudíž podléhá regulaci, a co nikoliv.