Agresivita Craiga Wrighta zajistila konec bitcoinu SV na Binance

Craig Wright vystupňoval svoji veřejnou agresivitu do míry, která vyvolala celosvětové hnutí proti bitcoinu SV.

Craig Wright se dlouhodobě prohlašuje za Satoshiho Nakamota, tedy tvůrce původního bitcoinu. Ale věrohodně to nijak nedokázal, například tím, že by uvedl do pohybu bitcoiny z Nakamotových peněženek nebo digitálně něco podepsal Nakamotovými klíči.

V kryptoměnové komunitě se proto netěší velké popularitě, přičemž ta k tomu dlouhodobě klesá, protože Wright svá tvrzení vnucuje celému světu. A to i tak, že odtržením od bitcoinu cash stvořil bitcoin SV, který má reprezentovat původní Nakamotovu vizi.

Svoji agresivitu Wright vystupňoval do hrozby žalob několika lidem, kteří na sociálních sítích uvedli, že je Wright podvodník, protože o sobě falešně tvrdí, že je Nakamoto. Poslal na ně právníky, a dokonce vypsal odměny za zjištění identit lidí za některými účty na sociálních sítích.

To vyvolalo maximální vlnu odporu, kryptoměnová komunita se semkla, začaly se sbírat peníze na právní pomoc zasaženým, někteří právníci nabídli pomoc zadarmo a dosavadním vrcholem je rozhodnutí největší světové kryptoměnové burzy Binance zastavit obchodování s bitcoinem SV.

Kroky Binance se zjevně chystají následovat další burzy, například Kraken už vyhlásil anketu, ve které se většina vyjádřila pro odstranění bitcoinu SV z nabídky burzy.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru