24 % malých podniků začne letos přijímat platby v kryptoměnách

Podle průzkumu platební společnosti Visa se letos chystá velký počet podnikatelů na digitální platby a aktiva.

Visa uskutečnila svůj průzkum mezi malými podniky v devíti zemích: Brazílii, Kanadě, Německu, Hongkongu, Irsku, Rusku, Singapuru, Spojených arabských emirátech a Spojených státech amerických.

73 procent z dotázaných podniků uvedlo, že přijímání nových forem digitálních plateb bude v roce 2022 klíčové pro růst. 24 procent podniků plánuje přijímat platby v kryptoměnách.

82 % malých podniků má v plánu letos akceptovat alespoň jednu formu digitálních plateb. O urychlení nasazování digitálních plateb se postarala koronavirová pandemie.

Změna je tak výrazná, že většina dotázaných podniků má zato, že v budoucnu budou přijímat jen digitální platby. 41 % si myslí, že se tak stane do dvou let, 64 % se domnívá, že to bude trvat 10 let. 18 % hotovost nepřijímá už teď.

Do digitálních plateb tlačí obchodníky také samotní klienti. 41 % dotázaných lidí uvedlo, že v kamenném obchodě opustili košík se zbožím, když zjistili, že není možné za něj zaplatit bezhotovostně. Čím mladší zákazník, tím větší poptávka po digitálních platbách.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru