20% pokles kryptoměn aneb nakupující nováčci, učte se

Kryptoměny předvedly v posledních čtyřiadvaceti hodinách poměrně běžnou věc, která ale opět zaskočila mnohé.

Pokles všech kryptoměn (měřeno celkovou tržní kapitalizací) o 20 procent během jediného dne se může zdát jako něco velkého, ale ve skutečnosti to není nic nevídaného.

Včera kryptoměny vytvořily nový rekord celkovou tržní kapitalizací na hodnotě 1,117 bilionu dolarů, zatímco dnes zaznamenaly hodnotu 896 miliard. Tedy rychlý pokles o 121 miliard.

Kdo kryptoměny sleduje dlouhodobě, ví, že takové poklesy, ale i obdobně velké růsty, se pravidelně opakují. Není to nic nového.

Přesto se mnoho lidí nechá vždy nachytat. Podle analytické společnosti Bybt jen na bitcoinu zlikvidoval tento prudký pokles obchodní pozice za téměř dvě miliardy dolarů. V nejhorších šedesáti minutách to byly pozice za 855 milionů dolarů.

Analytici budou vždy rádi zpětně zdůvodňovat, proč který pohyb nastal. Nikdy ale nedokáží spolehlivě říct, co se bude dít dál. Kryptoměny se teď můžou vrátit k růstu, nebo také pokračovat v propadu. Co je pravděpodobné, je, že volatilita zůstane vysoká, ať už se vydají jedním nebo druhým směrem.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru