11 procent Američanů investuje do kryptoměn

Kryptoměny se stávají záležitostí hlavního proudu, kdy už více než desetina občanů Spojených států do nich vkládá peníze.

Kryptoměny byly dříve považované za digitální hru nadšenců do výpočetních technologií, ale dnes je vše jinak. Blockchainové technologie už výrazně pronikly do podnikové sféry a začínají měnit svět financí.

Pro veřejnost jsou zajímavé zejména kvůli svým velkým cenovým pohybům, které dokáží generovat velké zisky, ale pochopitelně také velké ztráty.

Ve Spojených státech v současnosti už 11 % populace investuje peníze do kryptoměn s vidinou zisku, vyplynulo to z průzkumu CNBC, kterého se zúčastnilo více než pět tisíc respondentů.

Pět procent lidí při tom přiznalo, že na investice použilo peníze z vládní finanční podpory, kterou obdrželi v rámci pandemických opatření.

Pokud by respondenti průzkumu nyní obdrželi tisíc dolarů v rámci podpory, 14 procent z nich by je investovalo právě do kryptoměn. To je jen tři procentní body méně lidí, než by tyto peníze použilo na investice do akcií.

Kryptoměny se tak v USA zařadily mezi hlavní investiční aktiva, a to i když investování do nich je stále mnohem obtížnější než investování do akcií, dluhopisů a obdobných tradičních aktiv. Většina finančních domů se totiž ke kryptoměnám staví zdrženlivě až odmítavě, a tak lidé musí do trhu vstupovat přímo sami.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru