Varování před RichmondFX, GlobalFX, RMT500, Premium Brokers a AJ Asset Management

Varování před RichmondFX, GlobalFX, RMT500, Premium Brokers a AJ Asset Management

Z Itálie přišla řada varování od regulačního úřadu Consob před neregulovanými makléřskými společnostmi. Jejich přehled přináší tato recenze.

RichmondFX

RichmondFX je nejen broker Forexu, ale také poradce v oblasti investování. Dokonce nabízí i správu investičního portfolia. Jedná se tedy o komplexní služby v oblasti investování.

Firma údajně má pobočky ve Velké Británii, Švýcarsku a Singapuru. Problém je, že Richmond FX není registrovaný v žádné z těchto zemí, nikde nezískal povolení poskytovat investiční služby. Přesto své služby nabízí různě po světě, včetně Itálie, a proto se dostal na černou listinu italského regulátora.

GlobalFX

GlobalFX se zdá být kopií společnosti RichmondFX. Nejenže nabízí stejné investiční služby a poradenství, ale rovněž má téměř identické webové stránky.

A tím podobnosti nekončí, GlobalFX totiž také tvrdí, že má kanceláře ve Velké Británii, Švýcarsku a Singapuru. Ale i v tomto případě platí, že licenci k poskytování investičních služeb nemá nikde, jedná se o zcela neregulovanou společnost.

RMT500

RMT500 je broker s širokou nabídkou investičních nástrojů a podkladových aktiv. Můžete u něj obchodovat měny, akcie, komodity, a to prostřednictvím CFD nebo futures kontraktů.

Ale nedělejte to. Prvním varovným signálem jsou totiž falešné recenze a zkušenosti, které tento broker má na svém webu.

Druhým varovným signálem je, že RMT500 je bez povolení poskytovat investiční služby. Sídlí na Marshallových ostrovech, přesto bez potřebné licence oslovuje zákazníky v Evropě.

Premium Brokers

Premium Brokers je až podezřele podobný broker jako RMT500. Má stejnou nabídku podkladových aktiv a investičních nástrojů a také údajně sídlí na Marshallových ostrovech.

A má stejný problém s regulací, nemá totiž žádnou platnou licenci na poskytování investičních služeb, přesto je nabízí mimo jiné v Itálii. To Premium Brokers vysloužilo místo na černé listině italského regulačního úřadu.

AJ Asset Management

AJ Asset Management je investiční služba zaměřená na kryptoměny, ale věnuje se také obchodování s měnami a cennými kovy.

Její nabídka není příliš konkrétní, ale z prezentace na webových stránkách vyplývá, že nabízí pasivní zhodnocení kapitálu. Klienti jí mají svěřit peníze, které budou poté investovány a generovat zisky.

AJ Asset Management má sídlit ve Velké Británii, ale schází ji povolení poskytovat investiční služby, je to zcela neregulovaný podnik.

Shrnutí

RichmondFX, GlobalFX, RMT500, Premium Brokers a AJ Asset Management jsou neregulované investiční služby, před kterými varoval italský finanční regulační úřad Consob. Vyhněte se jim.

Pro obchodování využívejte služeb regulovaných brokerů.

Podobné články

Vložit příspěvek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *