Varování před RichmondFX, GlobalFX, RMT500, Premium Brokers a AJ Asset Management

Z Itálie přišla řada varování od regulačního úřadu Consob před neregulovanými makléřskými společnostmi. Jejich přehled přináší tato recenze.

RichmondFX

RichmondFX je nejen broker Forexu, ale také poradce v oblasti investování. Dokonce nabízí i správu investičního portfolia. Jedná se tedy o komplexní služby v oblasti investování.

Firma údajně má pobočky ve Velké Británii, Švýcarsku a Singapuru. Problém je, že Richmond FX není registrovaný v žádné z těchto zemí, nikde nezískal povolení poskytovat investiční služby. Přesto své služby nabízí různě po světě, včetně Itálie, a proto se dostal na černou listinu italského regulátora.

GlobalFX

GlobalFX se zdá být kopií společnosti RichmondFX. Nejenže nabízí stejné investiční služby a poradenství, ale rovněž má téměř identické webové stránky.

A tím podobnosti nekončí, GlobalFX totiž také tvrdí, že má kanceláře ve Velké Británii, Švýcarsku a Singapuru. Ale i v tomto případě platí, že licenci k poskytování investičních služeb nemá nikde, jedná se o zcela neregulovanou společnost.

RMT500

RMT500 je broker s širokou nabídkou investičních nástrojů a podkladových aktiv. Můžete u něj obchodovat měny, akcie, komodity, a to prostřednictvím CFD nebo futures kontraktů.

Ale nedělejte to. Prvním varovným signálem jsou totiž falešné recenze a zkušenosti, které tento broker má na svém webu.

Druhým varovným signálem je, že RMT500 je bez povolení poskytovat investiční služby. Sídlí na Marshallových ostrovech, přesto bez potřebné licence oslovuje zákazníky v Evropě.

Premium Brokers

Premium Brokers je až podezřele podobný broker jako RMT500. Má stejnou nabídku podkladových aktiv a investičních nástrojů a také údajně sídlí na Marshallových ostrovech.

A má stejný problém s regulací, nemá totiž žádnou platnou licenci na poskytování investičních služeb, přesto je nabízí mimo jiné v Itálii. To Premium Brokers vysloužilo místo na černé listině italského regulačního úřadu.

AJ Asset Management

AJ Asset Management je investiční služba zaměřená na kryptoměny, ale věnuje se také obchodování s měnami a cennými kovy.

Její nabídka není příliš konkrétní, ale z prezentace na webových stránkách vyplývá, že nabízí pasivní zhodnocení kapitálu. Klienti jí mají svěřit peníze, které budou poté investovány a generovat zisky.

AJ Asset Management má sídlit ve Velké Británii, ale schází ji povolení poskytovat investiční služby, je to zcela neregulovaný podnik.

Shrnutí

RichmondFX, GlobalFX, RMT500, Premium Brokers a AJ Asset Management jsou neregulované investiční služby, před kterými varoval italský finanční regulační úřad Consob. Vyhněte se jim.

Pro obchodování využívejte služeb regulovaných brokerů.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru